WYDARZENIA

TEORIA JOGI JAKO WSTĘP DO MEDYTACJI

Medytacja jak każda inna rzecz wymaga pewnych podstaw teoretycznych. W tym wypadku wiedza pozwala nam bardziej zrozumieć funkcjonowanie naszego ciała, oraz jego relacji z emocjami i umysłem.

 

Wybrałem serię tematów które uważam za dobrą podstawę teoretyczną.

To solidny fundament do praktyki. Wykłady adresowane są do wszystkich zainteresowanych.

 

Każde spotkanie rozpoczniemy krótką – prowadzoną medytacją. Na zakończenie będzie czas na ewentualne pytania.

W razie nieobecności wysłany zostanie nagrany materiał.

Zapraszam serdecznie.

 

W każdy Czwartek przez 5 tygodni.

Spotkanie na platformie Zoom.

Start 14 kwietnia

Godzina: 20.00-21.30

 

TEMATY WYKŁADÓW

1. Cztery ścieżki jogi

14 KWIETNIA

Krótki zarys 4 ścieżek: Raja Jogi, Jnana Jogi, Karma Jogi oraz Bhakti Jogi. 

Omówienie praktyk poszczególnych ścieżek oraz sposobów łączenia ich w tzw. Syntezę Jogi. 

Skupienie na Raja Jodze, której częścią jest Hatha Joga (praktyka pozycji, ćwiczeń oddechowych, relaksacji), czyli tej którą znamy „z maty”.

Raja Joga jest obszernym systemem nazywanym również psychologią jogi.

2. Trzy guny. 

21 KWIETNIA

Omówienie znaczenia guny czystości (Sattvy), aktywności (Rajasu), oraz inercji (Tamasu) oraz przykłady do wglądu podczas praktyki oraz w życiu codziennych. 

Techniki i sposoby rozróżniania ich, wpływania na nie, oraz umiejętne przekształcanie.

3. Pięć powłok

28 KWIETNIA

Zarys poszczególnych „powłok”: cielesnej, energetycznej, mentalnej, intelektualnej oraz przyczynowej. 

Praktyki wpływające na poszczególne powłoki, oraz ich wzajemna zależność.

4. Energia witalna, oddech i umysł.

5 MAJA

Omówienie mechanizmu oddechu i tego jak jego jakość wpływa pozytywnie na nasz system.  Jego relacja z ciałem i umysłem. Proste ćwiczenia oddechowe balansujące i uspokajające, oraz dodające energii.

5. Sztuka medytacji i relaksacji.

12 MAJA

Omówienie mechanizmów układu nerwowego oraz możliwości regeneracji, uwolnienia napięcia i wzmocnienia za sprawą prostych technik relaksacyjnych. Omówienie różnicy między relaksacją, a medytacją. Korzyści i cel obu praktyk.

 

Koszt:

Całość (5 wykładów) – 150zł

Wybrany wykład – 40zł

Wykłady będą odbywały się na platformie Zoom.

Link do spotkania wysyłam mailem w dniu wykładu osobom które dokonały płatności po zgłoszeniu.

W razie nieobecności nie realizujemy zwrotów. Wykłady będą nagrywane i istnieje możliwość uzyskania pliku audio ze spotkania.

 

Zarejestruj się poprzez formularz poniżej:

mBank

YOGA BEAR Wojciech Myga

94 1140 2004 0000 3002 8143 5538

 

Wykłady poprowadzi Wojtek Myga

Prowadzę zajęcia w Szkole Jogi Shanti w Bielsku – Białej.

Posiadam prawie 20 letnie międzynarodowe doświadczenie w prowadzeniu zajęć, wykładów, warsztatów, oraz wyjazdów grupowych. Staram się przekazywać wiedzę w prosty i zrozumiały sposób zachowując przy tym istotę i głębię praktyk. 

Prywatnie mąż Kasi – terapeutki medycyny chińskiej i tata Alberta.

Zapraszam.

————————————

WARSZTAT UWALNIANIA EMOCJI

METODĄ DAWIDA HAWKINSA

NIEDZIELA 10.04

Godz. 11.00-14/14.30

Nazywam się Urszula Kuś,
jestem naturoterapeutą, uczącą techniki uwalniania emocji według metody Davida Howkinsa.
Dyplomowanym nauczycielem Jogi Kundalini prowadzącym regularne zajęcia.
Refleksologiem zajmujący się ciałem oraz holistycznym podejściem do zdrowia na poziomie fizycznym, mentalnym
i duchowym.Trenerką Qigong, która pozwoli Ci poprzez swoje doświadczenie z medycyną wschodu oraz technikami równoważenia energii, odnaleźć kontakt ze swoim duchem, Twoim najlepszym przewodnikiem.
Technika Uwalniania wg Davida Hawkinsa – warsztaty. Warsztaty trwają 3 godziny.
” Jeśli szukasz sposobu by uwolnić się od poczucia bycia nic nie wartym, oceniania innych i samego siebie, nieustannej potrzeby posiadania racji, żalu za przeszłość, obaw o przyszłość, nie chcesz już dłużej uganiać się za prawdziwą miłością ….” przyjdź na warsztat
Dowiesz się jak poczuć emocje w ciele i uwolnić ich energię. Poznasz perspektywę Davida Hawkinsa na pracę z emocjami.
Warsztaty zawierają część teoretyczną i praktyczną.
„Uwolnienie z jednoczesnym odpuszczeniem, jest jak nagłe pozbycie się wewnętrznego napięcia albo jak zrzucenie ciężaru. Towarzyszy mu natychmiastowa ulga i lekkość oraz poczucie wolności i szczęścia.
Uwolnienie jest rzeczywistym mechanizmem umysłu – każdemu zdarzyło się tego doświadczyć. Dobrze zobrazuje to następujący przykład: Jesteś w trakcie poważnej kłótni – zdenerwowany, wściekły i nagle dociera do ciebie absurdalność i niedorzeczność tej sytuacji. Zaczynasz się śmiać napięcie zostaje uwolnione. W jednej chwili znika gniew, strach, poczucie bycia atakowanym i czujesz uwolnienie i szczęście, których się nie spodziewałeś.

Pomyśl, jak wspaniale byłoby, gdyby to działało w ten sposób w każdym miejscu, czasie i każdym przypadku. Zawsze czułbyś się wolny i szczęśliwy, a twoje uczucia nigdy więcej nie przysparzałyby ci kłopotów. O to właśnie chodzi w całej tej technice – o świadome uwalnianie, które możesz stosować bez ograniczeń.”
Korzyści stosowania techniki uwalniania emocji realizują się na wielu poziomach.
Poziom Fizyczny
Wpływa korzystnie na stan zdrowia Jeśli ktoś stale praktykuje uwalnianie, ma coraz mniej zaburzeń fizycznych i psychosomatycznych, które często całkowicie znikają. Cofają się procesy patologiczne i ciało zaczyna z powrotem optymalnie funkcjonować
Poziom behawioralny
Zmniejsza się niepokój i negatywne emocje, zatem znika potrzeba aby od nich uciekać sięgając po narkotyki, alkohol, rozrywkę lub nadmiernie długi sen Jednocześnie zwiększa się witalność, wzrasta poziom energii, uważność, dobrostan, wydajność i bezwysiłkowe funkcjonowanie we wszystkich sferach życia
Relacja międzyludzkie
Kiedy negatywne emocje zostaną uwolnione poziom pozytywnych uczuć nieprzerwanie wzrasta, wszelkie relacje poprawiają się w sposób widoczny. Zwiększa się również nasza zdolność do kochania. Mamy mniej konfliktów z innymi, przez co poprawia się również wydajność naszej pracy. Usunięcie negatywnych blokad pozwala osiągnąć cele zawodowe z dużo większą łatwością. Coraz mniej intelektualizujemy, w coraz większym stopniu korzystamy z intuicji. Zmniejsza się poczucie bycia zależnym, a zależność jest podstawą wielkiego bólu i cierpienia. Gdy zmniejsza się zależność słabnie agresja i nieprzyjazne zachowania.
Warsztat zawiera cześć teoretyczną służącą przekazaniu innego nowego spojrzenia na emocje oraz część praktyczną, czyli uwalnianie emocji w praktyce.
Inwestycja: 150 zł