MAJÓWKA Z JOGĄ W TOSKANII

02 – 09 maj 2020

 

 

JOGA i AJURWEDA W TOSKANII!!

Relaks, joga i masaże ajurwedyjskie w słonecznej Toskanii!
Dopieść zmysły, zrelaksuj ciało i umysł, złap oddech i równowagę na majowym wyjeździe z integralną jogą w tradycji Swamiego Sivanandy oraz masażami ajurwedyjskimi.
Zapraszamy was serdecznie na nasz siódmy wyjazd wiosenny!

Joga
Uczymy Jogi w tradycji Swamiego Sivanandy, jest to delikatne i relaksujące podejście, scalające ciało, umysł i oddech. Dobrane ćwiczenia, odpowiednie oddychanie, głęboki relaks, medytacja i zdrowe odżywianie są głównymi filarami, na których opiera się ta klasyczna, integralna ścieżka jogi. Rozwijanie świadomości ciała jest dla nas ważniejsze niż idealna pozycja. Korzystamy z ciała jako narzędzia rozjaśnienia umysłu i oczyszczenia go ze zgiełku dnia codziennego. Wspólne medytacje i subtelna wibracja mantr pomagają w skupieniu rozbieganych myśli i lepszej percepcji naszej przestrzeni mentalnej.
Praktykowane od tysiącleci ćwiczenia oddechowe dają siłę do przeprowadzenia konstruktywnych zmian. Jest to ścieżka Jogi nadająca się dla wszystkich, starych i młodych, gibkich i zastanych.

Ajurweda
Ajurweda, czyli staroindyjska wiedza o życiu, jest naturalnym
sposobem leczenia, szczycącym się tradycją liczącą
ponad 3000 lat. Dąży do równowagi wewnętrznej i zewnętrznej, tak aby człowiek mógł rozwijać swój pełny potencjał. Istotnym elementem jest skomponowana dieta: smaczna, lekkostrawna i estetyczna. Rozwinięte ziołolecznictwo cieszy się licznymi sukcesami potwierdzanymi przez współczesną farmakologię zachodnią. Specjalnie skomponowane oleje ziołowe i techniki masażu relaksują układ nerwowy, wspomagają detoks ciała i harmonizują „brzuch, serce i głowę” – fizyczny, emocjonalny i intelektualny wymiar naszej egzystencji. Podczas wyjazdu proponujemy możliwość skorzystania z masaży i konsultacji ajurwedyjskich, na których jest ustalana indywidualna konstytucja psychofizyczna i udzielane obszerne wskazówki odnośnie praktyki, stylu życia, diety, możliwych dolegliwości i zalecanych suplementów ziołowych. Więcej informacji: https://www.facebook.com/Soma-Ayurveda-123127755070816/

Miejsce
La Poggiarella jest starą posiadłością podzieloną na 6 apartamentów z dwoma lub trzema sypialniami. Położenie posiadłości na wzgórzu umożliwia widok na okoliczne winnice i gaj oliwny Leży 25km od Florencji, 30 km od Pizy i 40 km od Sieny.

Do dyspozycji gości są basen i darmowe WiFi, istnieje możliwość atrakcyjnych wycieczek lub spacerów po okolicy.
Zdjęcia apartamentów i przestrzeni znajdziesz tutaj: http://www.poggiarella.it/en/about-as/

Cena: 2400zł od osoby, 2200zł od osoby w parze
Ceny dla dzieci:
0 – 5: za darmo 5 – 10: 600 zł 11 – 15: 1200 zł

Cena zawiera
– noclegi w ośrodku
– poranną i popołudniową sesję jogi (zapewniamy maty)
– brunch, podwieczorek i kolację przyrządzone według zasad Ajurwedy ze świeżych, lokalnych produktów
– ciepłe i zimne napoje
– wykłady i warsztaty z zakresu jogi i Ajurwedy
– transport z lotniska w Pizie do ośrodka i z powrotem
– poranną i wieczorną medytację z mantrami
– wycieczkę do Volterry (dodatkowo płatny wstęp: muzeum sztuki sakralnej, muzeum alabastru itp.)

Dojazd
We własnym zakresie. Z Krakowa, Warszawy i Gdańska
lata do Pizy Ryanair. Możliwy dojazd w piątek wieczorem.
Z Pizy odbieramy uczestników i zawozimy prosto do Pogiarelli, można również wynająć samochód na lotnisku na samodzielne wycieczki. Powrót w ten sam sposób.
Pomagamy znaleźć towarzyszy podróży przy wyprawie samochodem z Polski.

Asanami zajmują się Kasia i Wojtek Myga.
Kasia jest nauczycielką jogi, która w tej praktyce szczególnie ceni swobodny oddech, rozluźnione ciało oraz elastyczność także mentalną rozumianą również jako akceptację ograniczeń ciała.
Widzi w pracy z ciałem proces pracy z umysłem. Uczy jogę od 10 lat w Bielsku- Białej. Od 4 lat także aktywnie uczy się ziołolecznictwa opartego na medycynie chińskiej w Gdańsku.
W skrócie wielkim pasjonuje ją wszystko to co poprawia dobrostan i jakość życia człowieka.
Wojtek zaczął praktykę w 2004 w Londynie.
Po kursie nauczycielskim (Neyyar Dam-Indie) w 2005 zaczął prowadzić zajęcia.
W 2006 zaawansowany (Vrindavan-Indie).
2006-2008 jako kadra Sivananda Yoga we Francji i Anglii.
Od 2009 prowadzi aktywnie szkołę jogi w Bielsku-Białej.
Dzieli się swoim doświadczeniem na kursach nauczycielskich, oraz warsztatach m.in. w Estonii.
Kocha to, co robi. Lubi precyzję, ale bez przesady. Zwraca dużą uwagę na oddech.
„Bo z ciałem to trochę jak z plasteliną. Najpierw trzeba ją ugnieść by móc formować. Dla ciała ugniataniem jest prawidłowy oddech”.

O masaże troszczy się Szymon Cechnicki.
Szymon jest doświadczonym terapeutą Ajurwedyjskim i nauczycielem jogi z ponad 10 letnią praktyką. W 2007 roku ukończył kurs nauczycielski w tradycji Sivanandy Jogi (TTC) w Neyyar Dam w Indiach oraz zaczął uczyć i masować w Centrum Jogi i Ajurwedy w Krakowie. Technik masażu ajurwedyjskiego uczył się u Dr. Pratap Chauhan w Jiva Ayurveda w Indiach oraz podczas wielomiesięcznego pobytu w Kerali, miedzy innymi w Kannur College of Ayurveda. Studiował medycynę chińską w Zurichu, medycynę naturalną w Berlinie i ukończył dwuletnie studium jako Terapeuta Ajurwedyjski u Dr. Davida Frawleya w American Institute of Vedic Studies.

Zainteresowanych prosimy o kontakt na joga.toskania@gmail.com z tematem ‘Majówka w Toskanii’ lub 508 53 55 59 (Szymon) lub do nas na jogawbielsku@gmail.com